رابین شارما(Robin sharma) کیست؟

در این مطلب از سایت سیگنال مثبت همه چیز در مورد یکی از سخنرانان و نویسندگان انگیزشی به نام رابین شارما که یکی از بهترین سخنرانان حوزه مدیریت راهبردی است و با انتشار کتاب های پرفروش انگیزشی طرفداران بسیاری پیدا کرده است را شرح میدهیم.

رابین شارما کیست

رابین شارما کیست

رابین شارما کیست. رابین شارما مدیر موسسه ی آموزشی رهبری و مدیریت بیزینس به نام شارما لیدرشیپ اینترنشنال است. وی یکی از مشهور ترین نویسندگان و سخنرانان در زمینه مدیریت و رهبری زندگی شخصی است که تا به حال ۱۲ کتاب از وی منتشر شده و در سراسر جهان شناخته شده است برای آشنایی بیشتر با این نویسنده ی کانادایی با ما همراه شوید.

رابین شارما در ویکی پدیا

در ویکی پدیا در مورد رابین شارما این چنین ذکر شده است: نویسنده و سخنران انگیزشی اهل کانادا که در ۱۸ مارس ۱۹۶۵ متولد شد و تا ۲۵ سالگی وکیل دادگستری بوده است. در پی نوشتن کتاب معروف راهبی که فراری اش را فروخت از وکالت دست کشیده و به نویسندگی روی آورد.

 

معروف ترین کتاب رابین شارما

معروف ترین کتاب رابین شارما راهبی که فِراری اش را فروخت است. این کتاب به ۷۰ زبان زنده در دنیا ترجمه شده است.

این کتاب معروف ترین اثر رابین شارما است، تا به حال ۳ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. از لحاظ رده کتاب راهبی که فِراری اش را فروخت در دسته کتاب های خود یاری قرار می گیرد.

داستان کتاب در مورد وکیلی پر آوازه است که غرق در ثروت و شهرت است. مردم برای وقت ملاقات گرفتن از او از هم پیشی می گیرند. وکیل داستان وقتی در شهر قدم برمی دارد همه سرها به سمت او می چرخد. اما یک حادثه غیر منتظره به شکل اتفاقی دچار عارضه ی قلبی می شود و به بیمارستان انتقال پیدا می کند.

این حادثه نقطه ی عطفی در زندگی وکیل است. بعد از بهبود و ترخیص از بیمارستان وکیل تصمیم عجیبی می گیرد. تمام دارایی خود را می فروشد و پس از آن ثروت حاصل را می بخشد و راه سفر به هیمالیا را در پیش می گیرد.

این داستان تخیلی زاییده ی ذهن رابین شارما است. او کتاب های مفاهیم رهبری و مدیریت را در قالب داستانی نگارش می کند و در این زمینه بسیار موفق است.

داستان به شکل مکالماتی بین دو دوست بیان می شود. در حین همین مکالمات درس های عمیق برای ارتقای معنوی و فلسفه زندگی گنجانده شده است. راهبی که فِراری اش را فروخت یک کتاب بسیار ارزشمند است که مردم سراسر جهان پیام آن را دریافت کرده اند.

خوانندگان کتاب اذعان داشته اند زمان شروع مطالعه تا آخرین برگ نتوانسته اند کتاب را رها کنند.

 

دانلود کتاب های رابین شارما

دانلود کتاب های رابین شارما

با توجه به رشد تکنولوژی و استفاده ی افراد از وسایلی مانند گوشی های هوشمند که قابلیت های ویژه ای دارند. می توان از این قابلیت ها در جهت آموزش بهره گرفت. شما می توانید کتاب های رابین شارما را به سادگی دانلود کرده و از مطالعه ی آن ها لذت برده و راهنمایی های او را در جهت بهبود زندگی به کار ببندید. وجود کتاب های الکترونیک باعث شده که افراد در هر شرایطی امکان مطالعه داشته باشند.

این نویسنده ی با ذوق و موفق در زمینه بهبود و وضعیت زندگی و خودیاری کتاب های مختلف و ارزشمندی منتشر کرده است. در حال حاضر این کتاب ها به شکل الکترونیکی و صوتی موجود است.

کتاب هایی از قبیل فوق العاده باش اگر در زمینه کاری و شغلی ناامید شده اید می توانید این کتاب را مطالعه کنید. رابین شارما در طی ۱۰۱ راه ساده شما را به سمت یک زندگی زیبا و دست یافتن هوشمندانه به کار می کند.

شارما از معدود افرادی است که استعداد بی نظیری در زمینه نوشتن کتاب های تغییر مسیر زندگی دارد.

ممکن است شما در شرایط ناامنی و ترس به سر ببرید پیشنهاد می کنیم این کتاب را مطالعه کنید. نویسنده اعتقاد دارد در پشت هر ترس هدایایی زیبایی نهفته است که با گشودن آن به اعتماد به نفس و رشد سخصیتی دست خواهید یافت.

۱۰ قانون موفقیت رابین شارما کتاب دیگری است که به شکل صوتی عرضه شده و شما در یک فاصله ی زمانی مناسب و نسبتا کوتاه می توانید، از ایده های کاربردی این کتاب برای پیشرفت شخصی و شغلی خود بهره ببرید.

کتاب دیگر رابین شارما که می توانید دانلود کنید چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم است. در این کتاب بسیار کاربردی شما یاد می گیرید چگونه عاملین تغییر می توانند باعث پیدایش اعتماد به نفس در شما بشوند. در طی ۵ راهکار طلایی اعتماد به نفس را فراخواهید گرفت. این کتاب می تواند راهنمای شما در زمینه کسب اعتماد به نفس و تکیه به خود باشد. اگر احساس می کنید از عدم اعتماد به نفس رنج می برید برای دانلود این کتاب تعلل نکنید.

کتاب دیگر شارما به نام راهنمای سرافرازی است که شما را در زمینه ی دست یابی به یک زندگی موفق رهنمون می شود.

او در این کتاب می گوید که همه ی ما رویاهایی داریم که وقتی چشم می بندیم آن ها را می بینیم و از رسیدن به آن ها احساس رضایت می کنیم. رابین شارما یکی از موفق ترین رهبران جهان در زمینه ی شخصی و تجاری تجربیات خود را به مردم جهان منتقل می کند. اگر شما تصمیم گرفته اید که کتاب راهنمای سرافرازی را بخوانید پس شما تصمیم گرفته اید یک زندگی شاد و آزادانه را تجربه کنید.

کتاب راهنمای سرافرازی شما را به بالاترین مرحله ی زندگی کاری و شخصی تان می رساند.

کلاب ۵ صبح رابین شارما

کتاب کلاب ۵ صبح نیز یکی دیگر از آثار رابین شارما است که به راحتی می توانید دانلود کنید و از آن لذت ببرید. این کتاب منحصر به فرد در رابطه با سحر خیزی و تاثیر مثبت آن در زندگی نگارش شده است. رابین شارما در این کتاب به ساعت معجزه انگیز ۵ بامداد نگاه ویژه ای دارد. او در این کتاب به راز برخاستن قدیسین در همه ی ادیان در این ساعت اشاره می کند. اگر به دنبال کامروایی در زندگی هستید مطالعه ی این کتاب را فراموش نکنید. شما در این کتاب با چهار جنبه ی نهفته در وجود انسان آشنا می شوید که مدتهاست فراموش کرده اید.

کلاپ 5 صبح رابین شارما

او معتقد است که بیدار شدن در ۵ صبح باعث یافتن قهرمان درون می شود. به اعتقاد شارما در ساعت ۵ صبح یک نیروی معجزه آسا و خالص در طبیعت جریان دارد.

 

کتاب راهبی که فِراری اش را فروخت را نیز می توانید دانلود کنید و از مطالعه ی این کتاب لذت ببرید. این کتاب اولین نام لیست ۱۲ تایی رابین شارما است این کتاب یکی از پر فروش ترین کتاب های این نویسنده بوده است که تاکنون ۳ میلیون نسخه ی آن در سراسر دنیا فروخته شده است.

این کتاب یک فرمول هوشمندانه برای داشتن زندگی شاد است. رابین شارما در این کتاب سعی دارد یک پنجره ی تازه از بعد برتر وجود خودمان برای ما بگشاید. دریچه ای رو به واقعیتی که در طول روزها و شاید در تمام عمرمان به آن توجه ای نداشته باشیم.

داستان یک وکیل زبردست و ثروتمند به نام جولیان منتل است که در پی حمله ی قلبی ناگهانی خود و انتقال به بیمارستان و ناامیدی از درمان به شکل شگفت انگیزی در یچه ای از درک جدید به روی او گشوده می شود و او در پی این دگرگونی تمام اموال خود را فروخته و می بخشد و به هیمالیا سفر می کند این کتاب در مکالماتی شیرین و ساده شما را با اصل اساسی زندگی آشنا می کند.

خرد رهبری رابین شارما

خرد راهبردی شارما

کتاب دیگری از رابین شارما که در ادامه ی کتاب راهبی که فِراری اش را فروخت چاپ شد کتاب خرد راهبردی دوباره در قالب یک داستان جذاب و پر کشش نگارش شده است. شما در این داستان حول محور جولیان و پیتر می گذرد. در حین داستان و در میان مکالمات این دو نفر حکمت و دانشی را که از عارفان شیوانا و حکمت شرقی فرا گرفته است را در حوزه ی مدیریت راهبردی و کوچینگ، برای یک شناخت همه جانبه از خود وافرادی که در کنار ما یا برای ما کار می کنند را آموزش می دهد.

رابین شارما در مورد سحر خیزی چه می گوید

سحرخیزی و رابین شارما

رابین شارما و سحر خیزی

بزرگان معمولا برای کسب موفقیت سحر خیزی را پیشنهاد می دهند. درجه ی اهمیت این مسئله به حدی است که رابین شارما یک کتاب مخصوص به این موضوع نوشته است. او در ابتدا اذعان می کند که ما در عصر حواس پرتی هستیم. زمانی که وجود وسایل ارتباط جمعی مختلف حواس ما را در طول روز پرت می کنند.

شارما اعتقاد دارد که ساعات اولیه روز و طلوع خورشید بهترین زمان برای تمرکز کردن است. او در کتاب خود ساعت سحر خیزی را ۵ صبح اعلام می کند و از آن ساعت به عنوان آرام ترین زمان روز یاد می کند.

او اعتقاد دارد اکثر افراد موفق در دنیا سحر خیز هستند و افراد زیادی مانند میشل اوباما، تیم کوک، هوارد شولتز و افرادی را از این دست نام می برد که سحر خیزی در موفقیت آن ها نقش ویژه ای داشته است. او می گوید حتما دلیلی برای این کار وجود داشته که قدیسین ساعت ۵ صبح را برای بیداری انتخاب می کنند.

او اعتقاد دارد که افراد به دو دسته تقسیم می شوند شب بیدارها یا شب خیزها که به جغد شب معروف هستند.

افراد سحر خیز را به چکاوک صبح تشبیه می کند. رابین شارما طبق عقاید برهمایی معتقد است که در ساعت ۵ صبح یک نیروی ویژه در فضا جاری است. برای همین منظور است که افراد این ساعت از روز را مشغول مراقبه می شوند.

او در این کتاب می گوید آیا برای شما جالب نیست مسلمانان قبل از طلوع صبح از خواب برمی خیزند. هندو ها و مسیحیان نیز همین کار را انجام می دهند و این موضوع را در راستای اثبات سحر خیزی به کار می بندد.

رابین شارما معتقد است در بین ساعات ۵ تا ۶ بامداد دریچه های قلب ما باز است و میزان یادیگیری نیز در این زمان بیشتر است.

او قصد دارد این ارتباط را با بالاترین ماهیت خود باز گرداند در این میان از قهرمان درونی انسان سخن می گوید. این یک دیدگاه علمی است که شما خودتان تصمیم می گیرید چگونه روز خود را شروع کنید و با اتفاقات درون آن روبرو بشوید.

او اعتقاد دارد که ما دریافت های خود را از طریق والدین، معلمان، جامعه و رسانه های ارتباط جمعی می گیریم و ممکن است در سنین ۳۰، ۴۰، یا ۶۰ سالگی از خواب غفلت بیدار شده و با خیانت بزرگی که به خودمان کرده ایم روبرو بشویم.

با بیدار شدن در ساعت ۵ صبح شما به مدت یک ساعت وقت دارید تا با چهار امپراتور درونی خود که یکی از آن ها soulset که در اصل همان ماهیت درونی ما است روبرو بشویم.

روبرو شدن با ماهیت اصلی تبعات مثبتی برای ما که اسیر حواس پرتی های عصر تکنولوژی هستیم خواهد داشت. وی معتقد است که ماهیت درونی ما سرشار از ارزشهایی مانند عشق، نجابت و ارتباط با انسان های دیگر است. رابین شارما معتقد است شما هر صبح یک ساعت فرصت دارید که روابطی که روابط دیگر را ترمیم می کند را بازسازی کنید.

رابین شارما در این کتاب می گوید انسان ها چهار انرژی درونی دارند که به MindSet ، HeartSet ، HealthSet و SoulSet  معروف است . او می گوید اگر انسان ها یک ساعت در صبح را به این چهار نیرو اختصاص می دادند، می توانستند چه کارهایی که برای جهان انجام بدهند.

شارما معتقد است که محققین ثابت کرده اند که یکی از راه های ایجاد نظم انضباط برای رسیدن به اهداف خود انجام استراتژی قبولی است که روز ایده آل شما را در ساعت پیروزی شما اعلام می کند و این ساعت ایده آل ساعت ۵ صبح است.

او به قول خودش یک فرمول کالیبره شده را برای ما ارائه داده که دربین ساعت ۵ تا ۶ صبح قابل اجرا است. او ۲۰ دقیقه ی اول را حرکات فیزیکی، ۲۰ دقیقه دوم را بازتاب و بیست دقیقه ی پایانی را زمان رشد می داند. با خواندن این سطور می توانید به شکل موجز با عقاید رابین شارما در مورد سحر خیزی آشنا شوید و برای درک بیشتر این مسئله کتاب کلاب ۵ صبح او را مطالعه کرده و از راهنمایی های او در جهت موفقیت و ارتباط آن با سحر خیزی بهره بگیرید.

برنامه ریزی در عقاید رابین شارما چه جایگاهی دارد

برنامه ریزی رابین شارما

برنامه ریزی و شارما

رابین شارما در مورد برنامه ریزی این چنین می گوید موارد معدودی وجود دارد که ذهن را کتمرکز کند.ابتاد برنانه را روی کاغذ تنظیم کرده و سپس اهدافم را ترسیم می کنم. این عمل باعث می شود که شما نسبت به اهداف خود آگاهی بیشتری داشته باشید. زمانی که شما نسبت به اهداف و خواست های خود آگاهی بیشتری داشته باشید. انتخاب های بهتری خواهید داشت و همچنین نتایج بهتری را تجربه خواهید کرد.

پس از همین امروز آغاز کنید شما فقط به یک کاغذ سفید و یک قلم نیاز دارید تا با مشخص کردن اهداف خود زندگی ایده آل تان را ترسیم کنید. این خیلی ساده تر از آن است که شما فکر می کنید.

مسلما نه تنها رابین شارما که همه ی افراد موفق در طول زندگی خودبرنامه ریزی مشخص و هدفمندی را دنبال می کنند.

همان طور که در قبل اشاره کردیم رابین شارما یکی از موفق ترین رهبران در حوزه ی مدیریت راهبردی و حوزه ی منابع انسانی است. او علاوه بر چاپ کتاب هایی که از پر فروش ترین های حوزه ی مدیریت راهبردی هستند. سالانه در سراسر جهان سخنرانی های انگیزشی زیادی انجام می دهد و بر روی افراد زیادی تاثیر می گذارد. شارما علی رغم اینکه وکیل موفقی محسوب می شد باز احساس پوچی می کرده به نوعی شخصیت کتاب راهبی که فِراری اش را فروخت تا حدودی به خود رابین شارما شبیه است.

وی از سال ۱۹۹۴ به شکل دائمی به نویسندگی روی آورد و کتابی را منتشر کرد با عنوان سی روز تا یک زندگی کامل عنوان آن بود.

اما این کتاب بعلت انتخاب نامناسب قطع و فونت نامناسب و مشکلاتی از این قیبل با شکست روبرو شد. اما رابین شارما از پای ننشست و در سالهای آینده کتاب های پرفروشی را منتشر کرد. او از شکست خود درس گرفت و یک دوره انتشارات کتاب را گذراند.

 

اگر شما تصمیم دارید مسیر زندگی خود را در جهت مثبت تغییر بدهید کتاب ها و کلیپ های آموزشی رابین شارما را فراموش نکنید.

نمونه هایی از سخنان رابین شارما که در سخنرانی های خود به کار برده است.

سخنان رابین شارما

سخنان شارما

او همیشه اعتقاد دارد که نکته جالب امروز این است که از دیروز بهتر است.

در جایی دیگر می گوید برای رسیدن به جایی که رویاهای شما زندگی می کنند. کشف کنید ترس های شما کجاست.

او می گوید برنده شدن از آغاز یک روز شروع می شود، ساعت شروع یعنی ساعت صبح گاهی جایی است که قهرمانان بزرگ ساخته می شوند. صاحب صبح های خود باشید تا تسلط بر زندگی را به دست گیرید.

تنها خوشبختی که دوام دارد خوشبختی است که به خوشبختی دیگران منتهی بشود.

وقتی بیرون از منطقه ی امر خود حرکت می کنید. چیز های ترسناک و ناشناخته برای شما عادی می شوند.

شما می توانید با استفاده از کتاب ها و کلیپ های آموزشی و راهنمایی های موثر رابین شارما در کنار تلاش تان به موفقیت هایی نائل بشوید.

 

منابعی که از آن ها برای تولید این محتوا استفاده کردیم:

https://www.anokhimedia.com

https://www.robinsharma.com

https://en.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهار =